Bir marka için hedef kitlesine ulaşmanın en etkili ve güçlü yolu dijital ve geleneksel medyada varlığını göstermektir. İletişim ajansı, yapacağı 360 derece pazarlama kampanyası ile marka iletişimini etkili bir şekilde sağlayabilir ve marka ile potansiyel müşteriler arasında güçlü bir köprü kurmayı sağlayabilir.

PR Haber Ajansı ile Tüm Mecralarda Kendinizi Gösterin

Bir iletişim ajansı olarak Pr Haber Ajansı; kurumsal şirketlere, sanat kuruluşlarına, müzik PR’ı yapmak isteyen sanatçılara ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet veren bir pazarlama ve iletişim ajansıdır.

PHA olarak; iş dünyası, sanat ve dernekler dahil olmak üzere, konuşmaya değer iletişim ve pazarlama stratejileri yaratıyoruz. Var olan ve potansiyel müşterilerin, toplulukların ve takipçilerinizin ilgisini çekmek için marka hikayenizi yaratıcı konseptler, deneyimler, görsel ve haberler ile anlatıyoruz. Bu, insanların güveneceği markalar oluşturmamıza yardımcı oluyor.

Marka İletişimi Nedir?

Genel olarak baktığımızda marka iletişimi; marka ve hedef kitle arasında bir bağ oluşturmak için oluşturulan ve pazarlama ile iletişim çalışmalarını içeren bir strateji haritasıdır. Bir marka, ne kadar çok hedef kitle ve potansiyel müşterileri ile temas halinde olursa (bu televizyon, sosyal medya, haber kanalları ve dijital medya platformları olabilir), onları sadık müşteriye dönüştürmek ve daha fazla kişinin markadan haberdar olmasını sağlamak da bir o kadar kolaylaşır.

Televizyonda sürekli reklamlarını gördüğünüz bir çikolata markası, market reyonundaki onca marka arasından onu seçmenizde önemlidir. Çünkü, burada bir aşinalık, dolayısıyla bir güven söz konusudur. Bir tezgahta duran onca marka arasından bir tanesini seçmenizin nedeni tesadüf değildir. Markaya güven ve sadakat duygusu, daha yüksek fiyat etiketine rağmen o markayı tercih etmenizi sağlayacaktır. İşte bu noktada, bir iletişim ajansı ve dijital pazarlama ajansı olarak, marka kimliği inşasında doğru yol haritası oluşturabilmeniz için buradayız.

Geleneksel Medyada Marka İletişimi İçin Neler Yapıyoruz?

Günün büyük bir bölümünü sosyal medyada geçiriyor olsak da, geleneksel medyanın gücü hala azımsanamayacak kadar önemli. Televizyonda gördüğümüz tanıdık bir sima, radyoda jingle’ını ezberlediğimiz bir marka, açık alanda yürürken reklam afişini gördüğümüz bir marka, hala iletişim stratejisinde geleneksel medyaya yatırım yapıyor demektir.

Sosyal medya birçok açıdan önemli olsa da, kurumsal markalar ve daha fazla görünür olmak isteyen kişi-kurum ve markalar için geleneksel medya önemlidir. Peki, PR Haber Ajansı olarak geleneksel medya tarafında neler yapıyoruz?

  • Ana haber- TV programları

Televizyon izleyicisinin sayısı hala milyonlar olduğu düşünüldüğünde, evde ailece akşam yemeği yerken akşam haberlerine göz gezdiren milyonlarca aile var demektir. Bu da, bir marka veya kişi için, TV’de görünmenin hala önemli olduğu anlamına gelir.

Örneğin, bir baklava markanız var ve yeni “fıstıklı dondurmalı baklava”nızı daha geniş kitlelere duyurmak istiyorsunuz diyelim. Bir iletişim ajansı olarak, burada medya-iletişim planlamanıza geleneksel medyayı da dahil ediyoruz. Örneğin, ATV veya SHOW TV ana haberde bu yeni tarifinizi anlatarak, hem isminizi hem de bu yeni ürününüzü sadece 1 dakika içinde milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. İşte, televizyon ve geleneksel medyanın gücü burada devreye giriyor.

  • Basılı gazete – dergi çalışmaları

Basılı dergi ve gazete çalışmaları, genellikle günümüzde artık birer “prestij” çalışması olsa da, hem müzik PR, hem siyasi PR hem de kurumsal şirketler ve iş insanları için hala önemlidir. Bir iş dünyası dergisinde röportaj vermek, alınan bir ödülü bir gazete sayfasında göstermek veya bir dergiye kapak olmak, düşündüğünüzden daha fazla etki ve beğeni yaratabilir.

  • Açık hava reklamları- radyo ve TV reklamı

Bir diziye “sunar-sundu” ile sponsor olmak, markaların ve büyük firmaların uzun yıllardır uyguladığı pazarlama stratejilerinden biridir. PR Haber Ajansı olarak, medya iletişim çalışmalarında TV reklamı, radyo reklamı ve açık hava reklamlarını da öneriyoruz. Markanızın yıllık pazarlama bütçesine bağlı olarak, sevilen bir dizinin ana sponsoru olmak, çok kısa bir sürede markanızı milyonlarca kişinin duymasını ve güven duymasını sağlayabilir.

Benzer şekilde, markanıza özel bir jingle ile radyo kanallarına reklam vermek de gün boyu trafikte saatler geçiren milyonlarca insana ulaşmanızı sağlayacaktır.

İletişim Ajansı Olarak Dijital Dünyada Neler Yapıyoruz?

iletişim-ajansi

Her kişi-kurum ve markanın haber-röportaj ve basın bültenine ihtiyacı vardır. Basın Bülteni dağıtım servisi yapan PR Haber Ajansı olarak, bir iletişim ajansı olmanın gerekliliklerinden birini, dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirme görevini de üstleniyoruz.

Haber ajanslarından haber servisi yapmanın yanı sıra, ulusal gazete ve dergilerin dijital formatlarında röportajınızı, haberinizi ve basın bülteninizi yayınlatmanızı sağlıyoruz. Örneğin, müzik PR’ı yapmak isteyen no-name bir şarkıcı olduğunuzu ve yeni şarkınızı duyurmak istediğinizi düşünelim. Youtube kanalınıza şarkınızı yükledikten sonra, haber havuzlarının binlerce abone gazetesine bir basın bülteni servis etmek, hem Google’da isminiz arandığında çok fazla haberin görünmesini sağlayacak, hem de çok daha fazla kişinin bu yeni şarkınızdan haberdar olmasını sağlayacaktır.

Basın bülteni çalışmaları, aynı zamanda mavi tik almak isteyen şarkıcılar, ünlüler ve iş insanları için de çok önemlidir. Ulusal gazeteler, bu anlamda fazlasıyla işinize yarayacaktır. Bu konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilemiyorsanız, iletişim ajansı olarak sizler için planlamayı birlikte yapalım…

× Whatsapp